Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Рождество Христово - Божик
Рождество Христово - Божик
7.01.2022.

 

Sample Image

 

Sample Image

На празникот на Рождеството на Нашиот Господ и Спасител, Исус Христос, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештенство на Повардарската епархија отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес. Верниците кои молитвено присуствуваа на Литургијата, застанаа пред Светиот Путир за да ги примат светите Христови дарови.

 
< Претходно   Следно >