Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Бадник

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Бадник
6.01.2022.

 

Sample Image

 

Sample Image На Бадник, Митрополитот Повардарски г. Агатангел присуствуваше во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес каде што се отслужи Вечерна со Света Василиева Литургија. По завршувањето на Литургијата  беа осветени Бадниковите гранчиња, а Митрополитот Агатангел заедно со градоначалникот на Општина велес г-дин Марко Колев ги даруваше дечињата кои беа собрани во црквата со бадникови пакетчиња. 

 

 
< Претходно   Следно >