Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Сеноќно бдение во Кавадарци
Сеноќно бдение во Кавадарци
3.01.2022.

 

Sample Image

 

Sample Image На 31 декември ноќта со почеток од 23 часот се отслужи сеноќно бдение во Кавадарци. И оваа година насекаде се раширија молитвите упатени во храмот на светиот великомаченик Димитриј во градот Кавадарци. На бдението чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство на Повардарската епархија. Верното христијанско стадо кое го имаше во многуброен број од ширум цело Повардарие, достојно и пристапи на Светата Причест, а на крајот сите заедно присуствуваа на една љубовна трпеза.

 
< Претходно   Следно >