Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Признание за Митрополит Агатангел од Општина Градско

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Признание за Митрополит Агатангел од Општина Градско
17.12.2021.

 

Sample Image

 

Општина Градско, во рамки на одбележувањето 25 годишнина од функционирањето како посебна Општина, му додели посебно признание на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, за особен придонес во зачувување на културните вредности, афирмација на православието, грижата за верниците и иницијативата за подигање црква во седиштето на општината – Црквата Св. Апостол Павле чија изградба е официјално започната.

 
< Претходно   Следно >