Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Премиера на „Печат на едно време“

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Премиера на „Печат на едно време“
16.12.2021.

 

Sample Image

 

Почитувани,

синоќа се случи долгоочекуваната премиера на документарниот филм „Печат на едно време“, кој се сними во продукција на Повардарската епархија. Премиерата беше во салата „Бели мугри“ во Велес. Се надеваме дека наскоро на една од нашите национални телевизии ќе имате можност сите да го погледнете. Протоереј Борислав Бобевски подготви еден одличен текст за синоќешниот настан, кој го целост го објавуваме.

 

 
< Претходно   Следно >