Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Архиерејска Литургија во Струмица
Света Архиерејска Литургија во Струмица
13.12.2021.

 

Sample Image

 

На 11 декември 2021 година, на празникот на светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на Митрополитот Европски г. Пимен, Митрополитот Брегалнички г. Иларион, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј и викарниот Епископ Стобиски г. Јаков, отслужи Златоустова Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 
< Претходно   Следно >