Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Архиерејска Литургија во Струмица

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4

Света Архиерејска Литургија во Струмица
13.12.2021.

На 11 декември 2021 година, на празникот на светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на Митрополитот Европски г. Пимен, Митрополитот Брегалнички г. Иларион, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј и викарниот Епископ Стобиски г. Јаков, отслужи Златоустова Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.