Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија во Кочани

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

Линк до филмот

Света Божествена Литургија во Кочани
10.12.2021.

На 09.12.2021 год. кога го чествуваме споменот на Св. вмч. Георгиј; преп. Алимпиј Столпник, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, Епископот Стобиски г. Јаков и свештеници од Брегалничката епархија, отслужија Света Архиерејска Литургија во храмот посветен на Светиот Великомаченик Георгиј во Кочани. На крајот од Светата Литургија, Епископот Стобиски г. Јаков одржа содржајна беседа, а Митрополитот Повардарски г. Агатангел го пресече и благослови празничниот леб.

Преземено од веб страната на Брегалничката епархија.