Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Литија по улиците на Гевгелија
Литија по улиците на Гевгелија
29.11.2021.

 

Sample Image

 

28 ноември 2021 лето Господово Гевгелија

Со благослов на Митрополит Повардарски г. Агатангел, торжествена Литија со чудотворната икона на Пресвета Богородица – Согленска оваа година по прв пат ја благослови Гевгелија. (Фотогалерија)

 
< Претходно   Следно >