Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот... arrow „Печат на едно време“ документарен филм
„Печат на едно време“ документарен филм
26.11.2021.

 

Sample Image

 

 

Почитувани,

Со радост би сакале да ве известиме дека го подготвивме и наскоро ќе го промовираме документарниот филм „Печат на едно време“. Овој филм се сними во продукција на Повардарската епархија, а во него е претставена централната позиција во црковниот живот и поредок, односно животот на еден архиереј, кој во овој случај е претставен низ призмата на животот на Повардарскиот Митрополит Агатангел. Филмот содржи биографски осврт, со посебен акцент на дејноста на Митрополитот Агатангел во овие последни 16 години, откако тој повторно го возглави тронот на Повардарската епархија.

Автор на проект: Никола Цилаков

Режија: Елеонора Теова

Камера и  дрон оператива: Милорад Каначковиќ; Дарко Спасовски

Монтажа: Дарко Спасовски

Музика: Александар Најдов

Времетраење: 40 минути

Трејлер: https://www.youtube.com/watch?v=bZHsZ5gx1TM

 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот

 

 

 
< Претходно   Следно >