Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Вечерна Богослужба во Богданци
Sample Image
 

Книга за обновата на црквата: https://drive.google.com/file/d/1hBFC8O74jBKwvAMSja0WVp4BrHU-QbYz/view?usp=sharing

 


 
Вечерна Богослужба во Богданци
15.11.2021.

 

Sample Image

 

Sample Image Во предвечерјето на осветувањето на црквата „Св. Атанасиј Велики“ во Богданци, се отслужи Вечерна Богослужба во овој храм, со што започна духовната радост за градот Богданци. На вечерната богослужба присуствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел, а молитвено присуствуваа и голем број верници од градот Богданци.

 
< Претходно   Следно >