Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Продолжува градбата на нови духовни светилишта
Продолжува градбата на нови духовни светилишта
6.10.2021.

 

Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image

 

Градежните активности околу црквата во изградба „Св. апостол Павле“ во Општина Градско се одвиваат со силно темпо. Камен-темелникот на оваа црква, беше поставен оваа година на денот на кој го чествуваме споменот на светиот апостол Павле.

 
< Претходно   Следно >