Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Божествена Литургија во Ветерско

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Божествена Литургија во Ветерско
27.09.2021.

 

Sample Image

 

Sample Image На 26. 09. 2021 г., во Четиринаесеттата недела по Педесетница, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Златоустова Литургија во храмот „Свети Јован Крстител“, во Ветерско.

 
< Претходно   Следно >