Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Молебен канон и читање на Богородичен Акатист
Молебен канон и читање на Богородичен Акатист
27.08.2021.

 

Sample Image

 

Sample ImageЧествувањето на Успението на Пресвета Богородица во градот Велес, започна на 26. 08. 2020 година, со отслужување на Молебен канон на Пресвета Богородица со читање на Богородичниот Акатист, во црквата посветена на Богородичното Успение. На службата беа осветени петолебија, кои верниците ги принесоа за здравје и благосостојба.

 
< Претходно   Следно >