Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Светиот пророк Илија - Илинден
Светиот пророк Илија - Илинден
2.08.2021.

 

Sample Image

 

Sample Image На денот кога се чествува споменот на светиот пророк Илија, како и националниот празник на Република Македонија, беше отслужена света архиерејска Литургија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес, а на која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на протоереј-ставрофор Славе Јованов, протоереј Игор пармачки, протоѓакон Васил Ристовски и ѓакон Никола Ѓорѓиевски.

 

 
< Претходно   Следно >