Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување и поставување на крст
Осветување и поставување на крст
22.06.2021.

 

Sample Image

 

Sample Image На втор ден Духовден, се освети и се постави крст на црквата „Света Троица“ во велешкото село Иванковци. Чинот на осветување на новопоставениот крст го извршија свештеници од градот Велес.

 
< Претходно   Следно >