Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Божествена Литургија во Лесновската обител

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Божествена Литургија во Лесновската обител
28.05.2021.

 

Sample Image

 

На денот кога Светата Македонска православна црква го чествува споменот на светиот епископ Гаврил Велички, во Лесновскиот манастир се отслужи света Божествена Литургија. На Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на Митрополитот Брегалнички г. Иларион и Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф.

Повеќе информации на веб страната на Брегалничката епархија .
 
< Претходно   Следно >