Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Томина недела
Томина недела
10.05.2021.

 

Sample Image

 

Sample Image Во неделата посветена на Светиот апостол Тома, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Свето Вознесение Христово“ во Гевгелија. По Литургијата, Митрополитот и свештениците го осветија новиот фрескоживопис во храмот.

 
< Претходно   Следно >