Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Вечерна богослужба - Второ Воскресение
Вечерна богослужба - Второ Воскресение
5.05.2021.

 

Sample Image

 

 Sample ImageВо светата и велика Недела на Пасха, во соборниот храм на Повардарската епархија „Св. вмч. Пантелејмон“, беше отслужена Вечерна богослужба - Второ Христово Воскресение, на која беше прочитано дел од Евангелието на повеќе јазици. На богослужбата чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

 

 
< Претходно   Следно >