Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на Св. Марија Египетска
Недела на Св. Марија Египетска
18.04.2021.

 

Sample Image

 

Sample Image Во петтата надела од Великиот пост, посветена на Света Марија Египетска, во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес се отслужи Света Божествена Литургија на која присуствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

 

 
< Претходно   Следно >