Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Освет на параклис „Св. Гаврил Велички“ во Велес

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Освет на параклис „Св. Гаврил Велички“ во Велес
22.02.2021.
 
Sample Image

Sample Image

На 21. 02. 2021 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на Митрополитот Брегалнички г. Иларион и свештенство на епархијата, изврши осветување на параклисот „Св. Гаврил Велички“ во Велес. По чинот на осветување се отслужи и првата Божествена Литургија во новоизградениот храм.
 
< Претходно   Следно >