Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Традиционално Божикно дарување
Традиционално Божикно дарување
11.01.2021.

 

Sample Image

 

 Sample Image

Оваа година, поради условите во кои се наоѓаме поради пандемијата, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, не ја организираше традиционалната Божикна забава за лицата со церебрална парализа од Велес, но затоа им беа дарувани пакетчиња на сите членови во седиштето на нивната организација. Благословот од Митрополитот Агатангел им го пренесе протоерејот Ристе Јанушев. Во радоста на Рождеството Христово, свештениците Игор Пармачки и Драги Гаштарски со благослов на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, го посетија Детското одделение при Општата Болница во Велес и ги даруваа дечињата кои се лекуваат при овој оддел со Божикни пакетчиња и ја продолжија оваа традиционална повеќегодишна соработка.

 

 
< Претходно   Следно >