Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Божик во Полошкиот манастир „Св. Георгиј“
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Божик во Полошкиот манастир „Св. Георгиј“
11.01.2021.
Sample Image
 
Sample Image На празникот на Рождеството Христово - Божик се отслужи света Божествена Литургија и во Полошкиот манастир на Тиквешкото езеро, посветен на светиот великомаченик Георгиј Победоносец. Литургијата ја отслужи свештеник Александар Попов.
 
< Претходно   Следно >