Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Бадник
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Бадник
6.01.2021.

 

Sample Image

 

Sample Image На Бадник, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Вечерна со Света Василиева Литургија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес. По завршувањето на Литургијата  беа осветени Бадниковите гранчиња, а Митрополитот Агатангел ги даруваше дечињата кои беа собрани во црквата со бадникови пакетчиња. 

 
< Претходно   Следно >