Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Архиерејска Литургија
4.01.2021.

 

Sample Image

 

 Sample ImageНа 03. 01. 2021 година, во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес се отслужи света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел. На Литургијата сослужуваа повеќе свештенослужители од велешкото архиерејско намесништво.

 

 
< Претходно   Следно >