Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска богослужба во Кавадарци
Архиерејска богослужба во Кавадарци
28.12.2020.

 

Sample Image

 

Sample ImageНа 27. 12. 2020 година, во Неделата на светите праотци, во црквата „Св. Петка“ во Кавадарци се отслужи света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел. На Литургијата сослужуваа повеќе свештенослужители од кавадаречкото архиерејско намесништво.

 

 
< Претходно   Следно >