Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Хуманитарен настан во Гевгелија
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Хуманитарен настан во Гевгелија
14.12.2020.

 

Sample Image

 

Здружението „Православна жена“ од Гевгелија денеска по 4-ти пат во дворот на црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија го организираше добротворниот хуманитарен базар под мотото: „Свети Никола дарува, Свети Никола подарува“.

Сите парични прилози, собрани од овој традиционален базар, ќе бидат наменети за фрескоживописот, иконостасот и се што овие години се обновува во овој православен храм во Гевгелија.

Нека Господ им ги услиша сите молитви на сите што земаа учество во ова добротворно дело!

 
< Претходно   Следно >