Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Светиот апостол Андреј Првоповиканиот
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Светиот апостол Андреј Првоповиканиот
13.12.2020.

 

Sample Image

 

Sample Image На денот кога го чествуваме споменот на светиот апостол Андреј Првоповиканиот, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

 

На денот кога се чествува споменот на светио апостол Андреј Првоповиканиот, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

Posted by Повардарска епархија on Sunday, December 13, 2020
 
< Претходно   Следно >