Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Светиот великомаченик Георгиј
Светиот великомаченик Георгиј
10.12.2020.

 

Sample Image

 

Sample Image На денот кога Светата Православна Црква го слави споменот на светиот великомаченик Георгиј, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во манастирот посветен на овој светител во Неготино. На Литургијата сослужуваа свештеници од кавадаречкото намесништво на епархијата.

 
< Претходно   Следно >