Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Молебен канон и читање на Богородичен Акатист
Молебен канон и читање на Богородичен Акатист
2.11.2020.

 

Sample Image

 

Sample ImageНа 01. 11. 2020 година, во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес, се отслужи света Божествена Литургија, по која беше отслужен и Молебен канон на Пресвета Богородица со читање на Богородичниот Акатист пред чудотворната икона на Мајката Божја од Согленскиот манастир, Богородица Согленска, која беше донесена за оваа прилика во Велес, а која ќе биде изложена следнава недела во оваа црква.

 

 
< Претходно   Следно >