Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Седма недела по Педесетница
Sample Image
 
Sample Image
 
Седма недела по Педесетница
28.07.2020.

 

Sample Image

 

Sample ImageВо седмата Недела по Светата Педесетница, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес. На Литургијата сослужуваа протоереј Борислав Бобевски и протоѓакон Васил Ристовски.

 
< Претходно   Следно >