Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на сите светии

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Недела на сите светии
15.06.2020.

 

Sample Image

 

 Sample ImageВо првата Недела по Педесетница (Недела на Сите Светии), Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во храмот „Вознесение Христово“ во Гевгелија во сослужение на свештеници од гевгелиското архиерејско намесништво. На Литургијата верниот народ се Причести со Светите Христови Тајни.

 
< Претходно   Следно >