Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Божествена Литургија во Кавадарци
Архиерејска Божествена Литургија во Кавадарци
1.06.2020.

 

Sample Image

 

Sample ImageНа 31. 05. 2020 година, во Неделата на светите отци na првиот Вселенски собор, во црквата „Св. Петка“ во Кавадарци се отслужи света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел. На Литургијата сослужуваа повеќе свештенослужители од кавадаречкото архиерејско намесништво.

 
< Претходно   Следно >