Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Помош за лицата со церебрална парализа
Sample Image
 
Помош за лицата со церебрална парализа
15.04.2020.
Sample Image
 

Sample Image Со благослов на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, денес во седиштето на Повардарската епархија во Велес беа донирани пакети со прехрамбени производи на семејствата на лица со церебрална парализа од Велес. Повардарската епархија има долгогодишна соработка со здружението на лицата со церебрална парализа од Велес, па така и во овие празнични денови, кога се наоѓаме во оваа непријатна ситуација со пандемијата, сакавме да им помогнеме на овие наши браќа и сестри.

 


 
< Претходно   Следно >