Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Помош за лицата со церебрална парализа

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4

Помош за лицата со церебрална парализа
15.04.2020.

Sample Image Со благослов на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, денес во седиштето на Повардарската епархија во Велес беа донирани пакети со прехрамбени производи на семејствата на лица со церебрална парализа од Велес. Повардарската епархија има долгогодишна соработка со здружението на лицата со церебрална парализа од Велес, па така и во овие празнични денови, кога се наоѓаме во оваа непријатна ситуација со пандемијата, сакавме да им помогнеме на овие наши браќа и сестри.