Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Донирани 500 маски на Болницата во Велес
Донирани 500 маски на Болницата во Велес
24.03.2020.

 

Sample Image

 

Со благослов на Неговото Високопреосвештенство, Митрополит Повардарски г. Агатангел, хуманитарната дејност при Македонската православна црква „Св. Спас“ од Драчево, која ја води отец Оливер Петровски, денес донираше 500 маски за повеќекратна употреба за Болницата во Велес. Оваа акција ја помогнаа и верници од Скопје, со свои донации. 
 
< Претходно   Следно >