Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Aкатист на Пресвета Богородица
Aкатист на Пресвета Богородица
9.03.2020.

 

Sample Image

 

Sample Image Во првиот петок од Великиот Пост на вечерната служба во црквите „Св. Кирил и Методиј“ и „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес, беше отслужена првата статија од Акатистот кон Пресвета Богородица.

Останатите статии од Акатистот кон Пресвета Богородица ќе се служат на мало повечерие во секој нареден петок од Великиот Пост во храмовите „Успение на Пресвета Богородица“ и „Св. Кирил и Методиј“ во Велес.

 

 
< Претходно   Следно >