Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Собор на Пресвета Богородица
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Собор на Пресвета Богородица
3.01.2020.
 
Sample Image

 

Sample Image
На вториот ден Божик, кога се чествува и Собор на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство на Повардарската епархија отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Св. Петка“ во Кавадарци. На Литургијата, Митрополитот Агатангел благоволи и го потстрижа во чин чтец, богословот Мартин Душков од Глишиќ. 
 
< Претходно   Следно >