Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
„Ден на дрвото - засади ја својата иднина“
13.03.2008.
 
Sample Image
 
 
Во масовната акција за пошумување „Ден на дрвото - засади ја својата иднина“, која се одржа вчера низ целата територија на нашата држава учество земаа и нашите свештеници Борислав Бобевски, Благој Гушков и Ристе Јанушев.  
 
Sample Image
 
 
 
Акцијата помина според замислената агенда, засадени беа околу два милиони садници, симболично според бројот на жители на нашата држава. 
 
< Претходно   Следно >