Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување и поставување на крст
Осветување и поставување на крст
16.12.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image На 16. 12. 2019 година, се освети и се постави крст на црквата „Св. Петар и Павле“ во населбата Превалец во Велес. Чинот на осветување на новопоставениот крст го извршија свештеници од градот Велес. Црквата „Св. Петар и Павле“ во Велес е во фаза на изградба.

 
< Претходно   Следно >