Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија во Велес
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

 
Архиерејска Литургија во Велес
16.12.2019.

 

Sample Image

 

Sample ImageНа 15. 12. 2019 година, во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес се отслужи света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

 

 
< Претходно   Следно >