Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети Климент Охридски
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Свети Климент Охридски

 

Sample Image

 

Sample Image Патронот на Македонската црква, Свети Климент, торжествено се прославува низ сите наши духовни светилишта, а централната прослава е во Скопје, каде што се организира Духовна академија, се служи Вечерна богослужба, а на самиот ден на празнувањето Божествена Литургија во Соборниот храм на Македонската црква посветен на Свети Климент. Митрополитот Агатангел чиноначалствуваше со Вечерната богослужба.

 
< Претходно   Следно >