Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети великомаченик Мина
Sample Image
 

 


15.12.2019 година; црква „Св. Кирил и Методиј“ Велес; 08.45 часот

Света Божествена Литургија - чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел

17.12.2019 година; параклис „Св. Наум“ Велес; 08.00 часот

Света Божествена Литургија - чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел 
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Свети великомаченик Мина
25.11.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image

На денот кога Светата православна црква го слави споменот на Светиот великомаченик Мина, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во манастирот Свето Возенесение Христово  во Гевгелија. На Литургијата сослужуваа повеќе свештенослужители, а молитвено присуствуваа голем број верници.

 
< Претходно   Следно >