Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Мало осветување на параклис

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 

 

СЕМАКЕДОНСКИ ПРАВОСЛАВЕН СОБОР

 


 
Мало осветување на параклис
18.11.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image

На 16. 11. 2019 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел со благослов на Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г.Стефан изврши мало осветување на параклисот „Свети Сисој Велики“ во Стенковец. На осветувањето сослужуваа свештенослужители од Скопската епархија. 

 
< Претходно   Следно >