Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија во Неготино
Sample Image
 

 


15.12.2019 година; црква „Св. Кирил и Методиј“ Велес; 08.45 часот

Света Божествена Литургија - чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел

17.12.2019 година; параклис „Св. Наум“ Велес; 08.00 часот

Света Божествена Литургија - чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел 
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Архиерејска Литургија во Неготино
11.11.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image

Во дваесет и првата недела по Педестницата, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство на епархијата отслужи Света Божествената Литургија во црквата „Св. Атанасиј“ во Неготино. На Литургијата Митрополитот Повардарски г. Агатангел благоволи и го произведе во чин протоереј, свештеникот Лазо Павлов од Велес, а го потсрижа во чин чтец, дипломираниот теолог Миле Митров од Неготино.

 
< Претходно   Следно >