Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија во Неготино

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Архиерејска Литургија во Неготино
11.11.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image

Во дваесет и првата недела по Педестницата, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство на епархијата отслужи Света Божествената Литургија во црквата „Св. Атанасиј“ во Неготино. На Литургијата Митрополитот Повардарски г. Агатангел благоволи и го произведе во чин протоереј, свештеникот Лазо Павлов од Велес, а го потсрижа во чин чтец, дипломираниот теолог Миле Митров од Неготино.

 
< Претходно   Следно >