Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свештеничко собрание

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Свештеничко собрание
6.11.2019.

 

Sample Image

 

 Sample Image На 05. 11. 2019 година, во манастирот „Св. Ѓорѓи“ во Неготино се одржа редовно Свештеничко собрание на кое присуствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел и речиси целиот клир на Повардарската епархија. На ова собрание свое излагање имаше протоереј Ристе Јанушев.

 
< Претходно   Следно >