Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот... arrow Настани во најава arrow 10 годишен јубилеј од осветување
10 годишен јубилеј од осветување
16.09.2019.

 

Sample Image

 

Почитувани,

МПЦ - Повардарска православна епархија со огромна духовна радост Ве поканува на 19. 10. 2019 година, да присуствувате во манастирскиот комплекс „Свети Илија“ – Ридот, Велес, на Светата Божествена Литургија по повод 10-годишнината од осветувањето на храмот.

Ќе ни претставува особена чест, доколку со Вашето ценето присуство го збогатите овој семакедонски и сеправославен собор.

  • 08.00 часот - Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештенослужители на Повардарската епархија;
  • 11.30 часот - Свечена трпеза на љубовта.
 

 

 
< Претходно   Следно >