Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow 13-та Недела по Педесетница
13-та Недела по Педесетница
16.09.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image На 08. 09. 2019 година, во тринаесеттата недела по Педесетницата, во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес, беше отслужена света архиерејска Литургија, на која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештенослужители од градот Велес.

 
< Претходно   Следно >