Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија
Sample Image
 
Света Божествена Литургија
17.08.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image На 17. 08. 2019 година беше отслужена света архиерејска Литургија, на која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештенослужители од градот Велес, во црквата посветена на Успението Богородично во Велес.

 

 
< Претходно   Следно >