Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Раѓање на свети Јован Крстител
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Раѓање на свети Јован Крстител

 

Sample Image

 

Sample Image На денот кога го чевствуваме раѓањето на светиот Јован Крстител, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во храмот „Св. Кирил и Методиј“ во Велес во сослужение на свештеници од велешкото архиерејско намесништво. На Литургијата верниот народ се Причести со Светите Христови Тајни.

 

 
< Претходно   Следно >