Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Настап на детскиот хор во Прилеп

Настани во најава


29. 09. 2019 година
Осветување на храмот „Св. Јован Крстител“ во село Ветерско; Sample Image
храм „Св. Јован Крстител“ Ветерско; 08.00 часот;

 
13. 10. 2019 година
Света Божествена Литургија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес; Sample Image
осветување на црковна трпезарија и помошни простории;
храм „Св. Кирил и Методиј“ Велес; 08.00 часот;

 
19. 10. 2019 годинa
Света Божствена Литургија по повод 10 годишнината од осветувањето на храмот „Св. Илија“ Ридот, Велес Sample Image
храм „Св. Илија“ Ридот; 08.00 часот.
 
    
  Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 
Настап на детскиот хор во Прилеп
28.06.2019.

 

Sample Image

 

Детскиот хор на Повардарската епархија „Св. Кирил и Методиј“ од Велес одржа целовечерен концерт под покровителство на Министерството за култура во реализација на Домот на културата во Прилеп „Марко Цепенков“.

Истовремено би сакале да им посакаме многу успех на претстојното патување во Турција, Чанаккале, каде ќе настапат на интернационален хорски фестивал.

 
< Претходно   Следно >