Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на камбани

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Осветување на камбани
5.06.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image На 05. 06. 2019 година, се изврши осветување на камбаните за новата црква „Св. Јован Крстител“ во Велес. Осветувањето го извршија протоереј Борислав Бобевски, свештеник Игор Пармачки и ѓакон Бобан Ѓорѓиевски. Трите ѕвона произведуваат различен тон и заедно ќе продуцираат велелепни звуци со кои се надеваме со векови ќе се одбележуваат сите големи настани во Велес, било да се христијански, општински или државни празници.

 
< Претходно   Следно >